facebook-icon tiktok-icon youtube-icon


Poprzedni artykuł zapoczątkował cykl wiedzy o Kosmosie, jaki chcemy zaprezentować czytelnikom. 

Maj jest miesiącem wielu świąt, wydarzeń, rocznic. Zbliża się Międzynarodowy Dzień Kosmosu, obchodzony właśnie 21 maja. 

Gdy w rozmowie wspominamy o Kosmosie, zwykle nasza wypowiedź nie trwa długo, ponieważ nie budzi zainteresowania rozmówcy, pewnie dlatego, że wciąż tak mało o nim się mówi. Czasem w programach informacyjnych  słyszymy  o jakiś "kosmicznych" wydarzeniach np. o nowym lądowniku czy o budowie stacji księżycowej i tyle. Informacja usłyszana, zapomniana i nie przenoszona do naszej pamięci.

Co innego gdyby wylądowało UFO! A jeszcze inaczej, gdybyś je zobczył! To już inna rozmowa, ponieważ byłeś tego świadkiem, a czego doświadczamy na własnej skórze, staje się dla nas ważne, czymś godnym uwagi i chcemy o tym mówić nnym. 

Telewizja ma określony czas na przekazaie danej informacji, czasem jest to kilka minut. Co możesz z tego zapamiętać? Co innego gdy spędzisz 120 minut w kinie lub oglądając film dokumentalny w telewizji. Wtedy zapamiętasz dużo więcej i przede wszystkim zaczniesz się zastanawiać nad historią Wszechświata, jego budową, składem, ogromem i tajemnicą.

Oczywiście nie każdy będzie oglądał taki program z zaciekawiem, ale być może pozwoli to na zadanie pytań, DLACZEGO? 

Dziś jest coraz więcej osób chcących dowiedzić się czegoś więcej na temat kosmosu i poczuć się chociaż chwilę jak w Kosmosie. Taką możliwość dają nam np. Floating. Osoba, która korzysta z floatingu, nie czuje przyciągania ziemskiego, nie widzi, nie słyszy, temperatura tw komorze wynosi około 35°C. Celem tutaj jest poczucie relaksu i radości. Dla fanów Kosmosu i latania polecamy loty paraboliczne - można poczuć się jak astronauta. 

Fizyka, a raczej astrofizyka daje nam możliwość bliższego poznania praw rządzących obiektami astronomicznymi.

W naszej ofercie na https://fizyka-kursy.pl/kursy znajdziesz interesujące kursy z m.in. działu FIZYKA, inspirujące do dalszego poznawania praw fizycznych.

Szczególnie polecamy:

Wektory.Ruch po okręgu

Fale Akustyka

Optyka falowa


Powiązane wpisy:


Kategoria: CIEKAWOSTKI