facebook-icon tiktok-icon youtube-icon


Miejscem zerowym funkcji liniowej f(x) jest liczba...

Tutaj mamy obliczyć miejsce zerowe, czyli miejsce przecięcia funkcji z osią X. Gdy funkcja przecina oś X wówczas y lub inaczej mówiąc f(x) jest równe 0. W takim razie, za to f(x) musimy podstawić 0 i wówczas obliczymy ile jest równy X czyli w którym miejscu funkcja przecina oś X a więc ma swoje miejsce zerowe. 

Funkcje to bardzo ważny dział na maturze, tak więc na korepetycjach, czy podczas nauki w domu nie możesz omijać zadań z tego działu. Pomijając już nawet maturę, ale jeśli wybierasz się na studia to funkcje tam bardzo mocno Ci się przydadzą. Większość wyników które będziesz musiał opracować będziesz musiał przedstawić za pomocą funkcji. Najlepiej jak da się to przybliżyć do postaci funkcji liniowej wówczas sprawa bardzo mocno sie upraszcza.

Jak przygotowujesz się do matury to nie możesz patrzeć tylko ten egzamin. To jest ważne, ale po maturze są studia, które być może w przyszłości dadzą Ci dobrą pracę. Dlatego już teraz patrz trochę dalej. Ucząc się, miej już w głowie następny etap, czyli studia! A na studiach funkcje bardzo mocno Ci się przydadzą!

Podsyłam link do tego kursu: http://fizyka-kursy.pl/kurs/funkcje


Powiązane wpisy: