facebook-icon tiktok-icon youtube-icon


Kolejne zadanko od Was! 

 

Dziękujemy za zaufanie:)

Zadanie dla Oli z Politechniki Wrocławskiej. W tym zadaniu zawiesiła się Pani tak właściwie tylko w jednym miejscu, a mianowicie przy wyznaczaniu iloczynu wektorowego. Proszę pamiętać, że mnożąc wartości  idąc po zielonych liniach, to co wychodzi, dodaje się do siebie. Natomiast idąc po czerwonych liniach, wartości się odejmuje. 

I tak dobrnęliśmy do końca. Zadanko bardzo przyjazne dla studentów. Takie i jeszcze więcej znajdziecie na naszym blogu, którego twórcami są nasi Klienci i Czytelnicy.

 

Poniżej treźć zadania.

 

Dane są wektory:  a=3i + 4j +5k,   b=-i + k. Oblicz:

a)Długość każdego wektora

b)Iloczyn skalarny

c)Iloczyn wektorowy

 Jak sami widzicie w tym zadaniu mamy obliczyć kilka podpunktów. W podpunkcie A mamy obliczyć długość wektora. To jest akurat bardzo łatwe! Do obliczenia długości wektora stosujemy tak naprawdę twierdzenie pitagorasa. Wielokrotnie pokazywałem, dlaczego akurat tak jest w kursie Wektory, ruch po okręgu. Liczyliśmy też iloczyn skalarny oraz iloczyn wektorowy. Zdarza się, że w stresie na kolokwium czasami te iloczyny się mylą studentom, dlatego moja rada jest taka! Na kolokwium czytaj zadania powoli, a jak trzeba to nawet róbcie to 2 razy, tak żeby niepotrzebnie nie tracić punktów. 

 

Więcej zadań z fizyki, z działu wektory, znajdziecie u nas na stronie http://fizyka-kursy.pl/kurs/wektory-ruch-po-okregu 

Korepetycje te zawierają: 

- wykład z matematyki oraz z fizyki,

- zadania z ruchu po okręgu,

- iloczyn skalarny,

- iloczyn wektorowy,

- gradient,

- dywergencja. 


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: ZADANIA Z FIZYKI