facebook-icon twitter-icon nk-icon youtube-icon

Zadbaj o mózg – centrum Twojego dowodzenia!

Okazuje się, że wciąż często zaniedbujemy ten najważniejszy organ ciała, jakim jest oczywiście nasz mózg. Tymczasem dbanie o swoiste centrum naszego dowodzenia, wcale nie jest skomplikowane, a często jest nawet bardzo przyjemne. Jeśli chcesz maksymalizować możliwości swojego mózgu, warto zaglądnąć na stronę Brainshop.pl, pod którą znajdziemy sklep internetowy oferujący szeroki asortyment promujący zdrowie i fitness mózgu.

Nasz mózg lubuje się we wszystkim co stanowi dla niego intelektualne wyzwanie. Aby sprawnie myślał potrzeba mu różnorodnych aktywności, o zróżnicowanym stopniu trudności. Naszemu intelektowi nie sprzyja nuda wynikająca z podejmowania się czynności powtarzalnych. Dlatego trzeba na tyle urozmaicić nasz tryb życia, aby nasz mózg doznawał ciągle nowych wrażeń. Należy pamiętać przecież o tym, że każda część mózgu, potrzebuje swoistego rozrusznika, podobnie jak w przypadku mięśni naszego ciała.

Specjaliści z Brainshop.pl poprzez swój asortyment polecają w szczególności grać w ciekawe gry, rozwiązywać łamigłówki (np. Sudoku) oraz krzyżówki, czytać zajmujące książki, które cechuje fabuła i postaci o dużym stopniu złożoności, uczyć się języków obcych, dobierać i stosować się odpowiedniej diety, medytować, i co bardzo ważne być aktywnym fizycznie (szczególnie polecana jest w tym przypadku joga). Przy treningu mózgu, przez co rozumiemy głównie ćwiczenia funkcji poznawczych, z pomocą przyjdzie także korzystanie ze specjalnych urządzeń, w tym neurogadżetów bazujących na tzw. biofeedbacku. Nawiasem mówiąc zapisanie się na kurs fizyki jest również bardzo dobrym pomysłem – mówi Krzysztof Peć, założyciel sklepu. Dzięki kursowi fizyki i rozwiązywaniu fizycznych problemów zdolności uczenia się, analizowania rzeczywistości, faktycznie się rozszerzają – dodaje Peć.

Trzeba pamiętać o tym, że zaniedbując swój mózg poprzez rutynę działania tracimy sprawność poszczególnych jego funkcji takich jak m.in. uwaga, czy liczenie w pamięci. Dzieję się tak ponieważ im rzadziej następuje aktywność danego rejonu mózgu, tym słabsze stają się połączenia odpowiednich sieci neuronów. Całe szczęście te zmiany są odwracalne, ponieważ mózg jest plastyczny. Im częściej będziemy wykonywać opisane wcześniej aktywności, tym częściej będziemy aktywować daną sieć neuronów i wytworzymy silniejsze połączenia między nimi. Taki proces ma zresztą swoje naukowe uzasadnienie, które odnosi się do tzw. reguły Hebba. Niewątpliwie dzięki treningowi mózgu możemy wydłużyć okres jego sprawności i odwlec w czasie intelektualną emeryturę.

Ważnym pytaniem pozostaje to od w jakim wieku możemy zacząć fitness mózgu. Przy tej kwestii istotna jest pomoc rodziców w dbaniu o mózg swoich pociech już od możliwie jak najmłodszych lat. W asortymencie Branshop.pl znajdziecie produkty, które można stosować już od 6 miesiąca życia! Dzieci mają to do siebie, że nie myślą o starzeniu się. A jednak trening mózgu od wczesnego dzieciństwa, ma bezpośredni wpływ na jego kondycję w przyszłości, warto więc o to zadbać.

Każdy produkt na stronie sklepu posiada także poparty badaniami naukowymi komentarz odnośnie tego jak jego stosowanie wpływa na mózg. Zapraszamy więc Państwa do zakupów z troską o zdrowie i fitness swojego mózgu.


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: POZOSTAŁE

Dodaj komentarz

Brak komentarzy do tego wpisu.