facebook-icon twitter-icon youtube-icon


Zadanie na rozwiązanie


Po tygodniowej przerwie otrzymaliśmy zadanie od Mateusza z PWSZ Kalisz. Zadanie tyczy się manometrów, a więc jest to mechanika płynów. Jednocześnie zachęcamy do przejrzenia naszych filmików poglądowych na YouTube z tego kursu https://www.youtube.com/channel/UC27HAWM541R9om9IyQ5BfOA?feature=watch  jak i przejrzenia poniższego linku

http://fizyka-kursy.pl/kurs/mechanika-plynow   - znajduje się w nim szczegółowy opis tego kursu oraz darmowe wzory i schematy.

Poniżej treśc zadania:

Oblicz ile wynosi wysokość  h, jeśli wiesz, że w zbiorniku panuje ciśnienie 140000Pa, a drugi koniec rurki będzie otwarty i umieszczony w ciśnieniu atmosferycznym. Załóż, że δHg= 13600kg/m3 , δH2O=1000kg/m3.

W zadaniach z manometrami szczególną uwagę zwracajcie na określenie, w którym miejscu znajduje się płaszczyzna tych samych ciśnień. Może to co napisze teraz będzie banalne, ale trudno! Wiem, że dla niektórych nie jest to takie oczywiste! Na płaszczyźnie tych samych ciśnień są dokładnie te same ciśnienia! I o tym pamiętajcie. Hydrostatka i zadania z manometrami to jeden z najłatwiejszych działów choć czasami i on może sprawić sporo problemów. Najgorsze są napory, ale i na nie jest łatwy sposób :)

Slajd1_8


Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Fizyka-kursy.pl


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: ZADANIA Z FIZYKI