facebook-icon twitter-icon youtube-icon


Ach ta Matura...

Co roku się odbywa. Co roku spędza sen z powiek młodym ludziom. Nie każdy do niej podchodzi, z różnych powodów. Jedni po prostu nie chcą iść na studia. Drudzy uważają że i tak jej nie zdadzą, więc po co do niej podchodzić i skracać sobie wakacje (uczniowie klas maturalnych zakończenie roku szkolnego mają w kwietniu! A matura zaczyna się w maju). 

Ogólnie mówiąc, moim zdaniem, zawsze warto podejść do tego egzaminu, ponieważ nikt nie wie jak potoczy się nasze życie, i czy ten "papierek" po prostu się nie przyda. 

Matura poprawkowa, która odbywa się w sierpniu, zazwyczaj w drugiej połowie tego miesiąca, jest szansą na dostanie się na studia. Można je zacząć jeszcze tego samego roku w październiku, ponieważ wiele uczelni prowadzi ponowne, uzupełniające rekrutacje. 

Ze statystyk wynika, że najgorzej wychodzi egzamin pisemny z meatematyki. Matematyka jest przedmiotem obowiązkowym na maturze, więc trzeba do niej podejść. 

Korepetycje z matematyki niestety nie są dostępne dla wszystkich, z różnych względów. Najczęściej chodzi o pieniądze i czas, który trzeba wydysponować na spotkania, dojazdy z korepetytorem. 

Przełomem okazały się korepetycje online, kursy multimedialne, korepetycje z matematyki przez internet. 

Najlepsze, takiego typu kursy online znajdziecie na stronie fizyka-kursy.pl . Znaleźć tam można wszystkie działy matematyki, których zadania znajdziemy w arkuszu maturalnym. Każdy tłumaczony jest krok po krok. Kursy te przygotują nawet w kilka dni więc jeżeli ktoś podchodzi do matury poprawkowej z matematyki, to ma 100% szansy na zdanie jej z bardzo dobrym wynikiem. 

Powodzenia!


Powiązane wpisy:


Kategoria: POZOSTAŁE