facebook-icon twitter-icon youtube-icon


Zbliża się 26 maja czyli Dzień Matki! To data oczywista, pamiętana i świętowana. Zapominalskim przypominają o tym choćby spoty reklamowe w telewozji, nawołujące do kupna różnych produktów, które ucieszą każdą mamę. 

Jedno jest pewne, każdą mamę ucieszy po prostu o niej pamięć - telefon (rozmowa), odwiedziny, papierowy kwiatek , bądź taki zerwany z ogrodu:)

Jeżeli chodzi o naukę to matką wszystkich nauk podobno jest matematyka. Często określana królową nauk. 

Już od wczesnych lat przedszkolnych i szkolnych towarzyszy nam właśnie ta nauka. Najwyraźniej ludzie uznali ją za ważną i przydatną:)

                                learn-2387228__340

Podstawowe obliczenia matematyczne wykorzystujemy np. w sklepie, obliczając ile mamy zapłacić, lub czy starczy nam pięniędzy by kupić jednę, kilka rzeczy. 

Matematyka dla uczniów i matematyka dla studentów jest szalenie rozwijająca pod względem rozwoju mózgu. Dopiero jak przestajemy się uczyć, rozwiązywać zadania logiczne, łamigłówki nie dostarczamy mózgowi nowych połączeń lub nie utrzymujemy starych i  w konsekwencji w przyszłości gorzej przyswajamy wiedzę. Mózg należy ćwiczyć, tak samo jak ćwiczymy ciało, by było ono w dobrej kondycji.

                            brain-2062055__340

Z naszej strony możemy polecić kursy z matematyki dla maturzystów i studentów , które pozwolą na szybką naukę i z sukcesem przejść do wyższych poziomów Królowej Nauk.

Kursy znjadziecie na https://fizyka-kursy.pl/kursy

Matematyka nie jesną łatwą dziedziną nauki. Najgorzej gdy mamy z nią problemy już na początku szkoły podstawowej, wówczas dziecko się zniechęca i traci poczucie, że może być lepsze. W tym momencie jest duża rola nauczycieli, którzy mają zachęcić, rozbudzić ciekawość odkrywania tej nauki. 

Pocieszeniem jest to, że w każdym wieku można się nauczyć rozwiązywać zadań z matematyki. Nawet najtrudniejsze zadania, w których trzeba rozwiązać macierze, obliczyć całki, funkcje czy też granice. Z pomocą przychodzą korepetycje online, które znajdziecie na www.fizyka-kursy.pl

"Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem."

Jan Śniadecki 

A wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególnie NASZYM! 


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: POZOSTAŁE