
Polecane z
kategorii
Chemia fizyczna - studia
Kinetyka chemiczna cz.1
Korepetycje trwają 154 min, a więc ponad 2h nagrań!
60 min korepetycji z potencjału chemicznego entalpii swobodnej i stałej równowagi na poziomie studenckim za jedyne 27,20 zł!
Korepetycje z chemii fizycznej – kinetyka chemiczna. Co tak właściwie zyskujesz?
- Uzyskujesz natychmiastowy dostęp do specjalistycznej wiedzy ze sporą ilością rozwiązanych przykładów, szczegółowo omówionych.
- Dostęp do nagrań otrzymujesz natychmiast. Możesz je odtwarzać dowolną ilość razy wszędzie tam gdzie chcesz np. w zaciszu swojego domu, w tramwaju jadąc na uczelnie, na korytarzach uczelnianych przed zajęciami. Wystarczy mieć dostęp do Internetu.
- Czy lubisz uczyć się w nocy albo z samego rana? Tradycyjne korepetycje nie dają ci takiej możliwości. U nas to nie jest żaden problem!
- Na uczelni kolokwia i egzaminy są mniej więcej w jednym czasie. Często żeby nauczyć się jakiegoś przedmiotu robi się to z dnia na dzień. Jeśli i w Twoim przypadku liczą się godziny to świetnie trafiłeś! Dzięki nam nauczysz się tego przedmiotu bardzo szybko, ponieważ korzystamy z przykładów, które autentycznie możesz spotkać u siebie na kolokwium.
W kursie omówiliśmy takie tematy jak:
- Szybkość reakcji prostych
- Rząd reakcji
- Równanie kinetyczne
- Okres półtrwania
Spis treści poniżej:
Przykładowe zadania
Spis treści
1) Niezbędnik cz.1 – czas nagrania: 20'45''
Omawiane zagadnienia:
- pochodne
- całki
2) Niezbędnik cz.2 –długość nagrania: 43'37''
- Szybkość reakcji – omówienie wzoru ogólnego
- Równanie kinetyczne i omówienie rzędu reakcji
- Reakcja 0-, I-, II-rzędu. Przedstawienie Zależności liniowej zmiany stężenia od czasu oraz wyprowadzenie do każdej z tych reakcji czasu połowicznego rozpadu
- Wyprowadzenie wzoru funkcji w kinetyce III – rzędu
- Wyprowadzenie jednostki dla stałej szybkości reakcji w kinetyce 0, I, II i III rzędu
3) Zadania cz.1 – długość nagrania: 16'29''
W tym nagraniu obliczyliśmy 3 zadania.
- Znając wzór ogólny reakcji oraz jej szybkość należy obliczyć szybkość tworzenia substratów i produktów
- Zadanie z próbką gazową. Z treści zadania znamy szybkość reakcji w 2 stanach. Gdy przereagowało 5% próbki oraz gdy przereagowało 20%. Na podstawie tych informacji należy obliczyć rząd reakcji
- W zadaniu mamy podany czas połowicznego rozpadu i na tej podstawie mamy wyliczyć ile czasu potrzeba na zużycie 90% substancji
4) Zadania cz.2 – długość nagrania: 21'34''
W tym nagraniu zostały wyliczone 3 zadania.
- w pierwszym zadaniu znamy okres półtrwania a mamy ustalić ile procent zostanie substancji po czasie 2000s. W zadaniu należy rozpatrzyć sytuację gdyby reakcja była I i II rzędu.
- Z treści zadania mamy ciśnienie początkowe, stałą szybkości oraz rząd reakcji. Na tej podstawienie należy oblicz okres półtrwania oraz ciśnienie parcjalne po 10s i 10 minutach.
- z treści zadania znamy stężenie początkowe oraz stałą szybkość reakcji. Na podstawie tych informacji należy obliczyć ile czasu potrzeba na to aby stężenie molowe produktów i substratów się zrównały.
5) Zadania cz.3 – długość nagrania: 16'50''
Rozwiązałem tutaj 2 zadania.
-W treści zadania jest podana stała szybkości reakcji, rząd reakcji, równanie ogólne oraz stężenie początkowe. Na tej podstawie należy wyznaczyć czas potrzebny na to aby szybkość reakcji zmalała o połowę.
6) Zadania cz.4 – długość nagrania: 21'07''
W tym nagraniu rozwiązaliśmy 2 zadań.
- w obu zadaniach są podane wartości stężeń jak się zmieniały w czasie. Na podstawie takich informacji należy wyznaczyć szybkość reakcji oraz jej rząd.
7) Zadania cz.5 – długość nagrania: 14'46''
W tym nagraniu rozwiązaliśmy 4 zadań.
W treści tych zadań było podane równanie kinetyczne a trzeba było obliczyć o ile razy wzrośnie bądź zmaleje szybkość reakcji jeśli zwiększymy stężenie, objętość układu, ciśnienie bądź rozdrobnienie układu