facebook-icon twitter-icon youtube-icon


Każdy z nas lubi rozwiązywać zagadki, łamigłówki, rozwiązywać krzyżówki, czy ciekawe zadania matematyczne. Do niektórych zagadek potrzebna jest wiedza zarówno dotycząca praw fizycznych jak i matematycznych. Więc umysły ścisłe chętnie biorą udział w tego typu zagadkach, ale nie tylko!

Rozwiązując zagadki, krzyżówki i inne łamigłówki polepszamy umiejętność logicznego myślenia oraz naszą spostrzegawczość. 

crossword-146860_640

Zagadki są dla wszystkich. Każdy znajdzie coś dla siebie. By rozwiązywać łamigłówki z sukcesem nie trzeba być wcale geniuszem. Wystarczy, że się chce a rozwiązywanie zagadek staje się coraz sprawniejsze i nawet można się od tego uzależnić!

Satysfakcja odczuwana po uzyskaniu prawidłowej odpowiedzi jest bezcenna. Podnosi nasz poziom samooceny, pewności siebie i nawet w towarzystwie, podczas rozmowy, można zabłysnąć jakąś ciekawostką logiczną. Wtedy jesteśmy postrzegani jako mądrzejsi, sympatyczniejsi i z poczuciem humoru. Zawsze w zanadrzu warto mieć jakąś zagadkę w pamięci, by przerwać niewygodną ciszę:)

Kojarząc różne fakty i czynności krok po kroku można dojść do pożądanego rozwiązania. Tak jak na przykładzie układania puzzli.

puzzle-160515_640

Niezależnie od tego jakiego typu zagadki Ty lubisz warto zajrzeć na stronę https://www.iioo.pl .

Można zmierzyć się tam m.in. z zagadkami o zbiornikach (przy których przyda się znajomość praw fizyki) i z zagadkami o zapałkach (przy których należy coś przesunąć by utworzyć prawidłowe równanie).

Oczywiście dla rozluźnienia można rzucić okiem na jakąś łatwiejszą podchwytliwą zagadkę lub poprawić swój humor w dziale „Na wesoło”.

Reasumując, rozwiązuj zagadki bo to super zabawa - dla każdego! 


Powiązane wpisy:


Kategoria: ZAGADKI