facebook-icon twitter-icon nk-icon youtube-icon


WYCIĄGAJ Z SIECI ŁADOWARKĘ OD TELEFONU PO NAŁADOWANIU

Któż z nas nie posiada telefonu komórkowego? Ja nie znam takiej osoby i wy chyba też, pomijając naszych dziadków i babcieJ Choć i oni już są za pan brat z tym urządzeniem. Każdy telefon komórkowy posiada baterię, którą każdy z nas co noc na nowo ładuje. Ale czy po naładowaniu baterii ładowarkę wyciągamy z sieci? Pewnie mało kto to robi, przyznam się że mi też się zdarza jej nie wyciągać. A to błąd!

Właśnie ładowarka pozostawiona w sieci potrafi pobierać moc dochodzącą nawet do 1 Wata !   W ciągu miesiąca taka pojedyncza ładowarka zużyje +/- 0,5kWh co daje koszt 25gr. Przy przeciętnej rodzinie czteroosobowej to stosunkowo nie dużo, bo to koszt ok 1zł miesięcznie. Ale prawdziwy problem zaczyna się w momencie, gdy bateria jest już naładowana, ale nadal podłączona do sieci.

Taka ładowarka potrafi pobierać prąd o mocy 75% tego co podczas  ładowania. Więc jeśli przykładowa ładowarka pobiera w czasie normalnej pracy moc 4W to podczas gdy pozostaje podpięta pod naładowany telefon pobiera ona moc 3W!

Teraz zestawiając wszystkie urządzenia w domu, które zostawiamy na noc w stanie czuwania np. zasilacze od komputerów, drukarki, telewizory itd. to można by się doliczyć oszczędności miesięcznych dochodzących nawet do 20 zł. A więc jeśli nie chcemy uszczuplać naszego budżetu domowego pamiętajmy o tym, aby odłączać od sieci nieużywane urządzenia elektryczne.

 


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: CIEKAWOSTKI

Dodaj komentarz

Brak komentarzy do tego wpisu.