facebook-icon twitter-icon youtube-icon


Prestiżowe studia. Czyli jakie?

Istnieje wiele testów wykazujących czy może lepiej powiedzieć - stwarzających profil osobowy, zawodowy. Testy te przeprowadzane są w gimnazjach i w szkołach średnich, mające na celu pomoc uczniom wybrać dalszą drogę życiową.
Ale uwaga!
Należy przypomnieć, że są to tylko narzędzia pomocnicze!
Teraz poruszę ważną rzecz: nie ważne czy uczniowi "wyjdzie" w teście, że jego profil, czyli cechy, odpowiadają osobie w zawodzie piekarza, budowlańca, policjanta, psychologa czy ogrodnika. Ważne, by osoba zainteresowana, czyli uczeń, kierował się... no może użyję teraz dość popularnego stwierdzenia...Ale w wyborach życiowych kierujmy się sercem!

Jeżeli w testach "wyszedł" uczniowi zawód hydraulik, to nie rzucajmy się od razu na tego hydraulika:) Szkoły zawodowe naprawdę kształcą świetnych fachowców. Ale raz obraną ścieżkę trudno później odwrócić, dlatego jeśli Wasze dzieci mają wątpliwości czy na pewno chciałyby to robić, no to Drogi Rodzicu, może warto w takim razie wysłać syna lub córkę na studia!

Wiem czego boją się przyszli studenci i ich rodzice... Oczywiście I roku!
Na politechnice sen z powiek spędza studentom fizyka oraz inne przedmioty obliczeniowe, takie jak: mechanika, elektrotechnika, chemia fizyczna, itd., oczywiście w zależności od kierunku. Ale bez fizyki na pewno się nie obędzie.

Jesteśmy już po jednych studiach. Studiowaliśmy na politechnice. Doskonale poznaliśmy programy studiów. Wiemy, jakiego typu zadań student może spodziewać się na kolokwium.

Będąc na studiach, od razu na świeżo tworzyliśmy nasze korepetycje online.
Tutaj
http://fizyka-kursy.pl znajduje się baza kursów, czyli korepetycji całkowicie w wersji online - czyli bez wychodzenia z domu, dostępne o każdej porze dnia i nocy z przedmiotów technicznych, czyli z przedmiotów jakie obecnie są w planach studiów na Uczelniach Wyższych.
Znajdują się tam również kursy maturalne z fizyki, przygotowujące do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Te korepetycje online, to taka bezpieczna ochronka na początku studiów i w czasie ich trwania. Nasze korepetycje online to materiał, który przyda się studentom w ciągu pierwszych trzech studiów.
Stale tworzymy nowe kursy i uzupełniamy już istniejące. A tutaj - uwaga! Gdy raz się nabędzie kurs, to wszelkie poprawki i uzupełnienia będą robić się automatycznie. To ogromna zaleta naszych korepetycji!

Pomóż wybrać swojemu dziecku, wspieraj go w marzeniach. Wszystko jest w jego zasięgu ręki! Pomóż mu to osiągnąć!

Nie trzeba być świetnym z matmy, czy z fizyki, by studiować na politechnice czy innej uczelni. Wszystkiego można się nauczyć.

Byłem, a tak właściwie, nadal jestem studentem i wiem, jak to wszystko wygląda. Student przede wszystkim potrzebuje motywacji do uczenia się i dobrych - podkreślam - dobrych materiałów do nauki.

Po co się ograniczać! Trzeba spróbować! Zaryzykować!

Wiele razy słyszę od absolwentów szkół średnich, że robią sobie roczną przerwę, żeby pomyśleć. A ja się pytam: po co? Nie pytam dlaczego? Bo to oczywiste, że myślenie jest cechą ludzką. Cechą ludzi rozważnych, odpowiedzialnych. Ale takie myślenie, czy też czynność, zostawmy sobie na późniejsze lata.

Człowiek po szkole jest młody, ambitny, energiczny. Więc niech wykorzystuje ten potencjał jak najszybciej. Pamiętajmy o tym , że konkurencja nie śpi. I przez ten cały rok może się wiele zmienić, np. na rynku pracy.
Więc nie czekaj!

Nasze kursy to kilkugodzinne nagrania, w których tłumaczymy krok po kroku zadania z fizyki, mechaniki technicznej, elektrotechniki, chemii nieorganicznej, chemii fizycznej, teorii obwodó, mechaniki płynów i termodynamiki, oraz nowe kursy maturalne.

Drogi Rodzicu zmotywuj swoje dziecko, ułatw mu drogę na szczyt jego marzeń najlepiej jak potrafisz. By kiedyś sobie powiedzieć, że zrobiło się wszystko, co było w tej chwili możliwe, by mój syn/ moja córka była szczęśliwa.

mgr inż. Michał Doliński


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: DLA RODZICÓW