facebook-icon twitter-icon youtube-icon


Trwają wakacje, ale niestety czuć już powiew początku nowego roku szkolnego. Kiedy mija pierwsza połowa sierpnia to już większość uczniów odlicza dni do powrotu do obowiązków szkolnych. 

Markety już od początku sierpnia zasypują nas ofertą dla młodszych i starszych uczniów. Pojawia się wiele kolorowych piórników, kredek, flamastrów, długopisów i oczywiście wielobarwnych plecaków - dziś modnych z bohaterami bajek, filmów czy nawet gier komputerowych.

back-to-school-2737002_640

Nowy Rok szkolny wiąże się z dużymi emocjami, zwłaszcza dla pierwszoklasistów. Na szczęście w tym dniu mają wsparcie swoich najbliższych i oczywiście pani wychowawczyni:) Najczęściej młodsi uczniowie cieszą się w tym dniu. Radują się gdy znów mogą spotkać swoją panią i swoich kolegów i koleżanki. 

Starsi uczniowie, cóż... Czują swój szkolny obowiązek. Bardziej na spotkanie ze szkołą cieszą się uczniowie osiągający dobre wyniki w nauce. Szkoła po prostu kojarzy im się z pozytywnymi odczuciami w formie dobrych ocen, wysokich osiągnięć w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Dzieci, które mają troszkę większy problem z nauką, nie przychodzą chętnie do szkoły. Ważna jest pomoc rodziców i nauczycieli, by szkoła zachęcała i była dobrym wspomnieniem z dziecięcych lat a nie przymusem, smutnym obowiązkiem , który trzeba wypełniać od poniedziałku do piątku.

felt-379195_640

Szkoła ma wiele zalet, które trzeba ukazać uczniom "niechętnym". Nie jest dobrze gdy do szkoły przychodzi uczęń 1 klasy, który nigdy wcześniej w tej szkole nie był, nikogo tam nie zna. Większość dzieci przychodzi do szkoły z osobami, które wcześniej towarzyszyły mu w grupie przedszkolnej. To przejście wtedy jest bardziej "łagodne". Dzisiaj praktycznie w każdej szkole są tzw. Dni Otwarte, kiedy można ją zwiedzić, porozmawiać z nauczycielami i dyrekcją, zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych i wyposażeniem sal. 

pencil-cases-3141509_640

Szkoda, że te wakacje już niedługo się skończą, ale na pewno będą następne! Warto jeszcze wykorzystać ten czas wolny i spedzić go na czymś naprawdę ciekawym, fascynującym i kolorowym:)

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego, owocnego nowego roku szkolnego 2018/2019! 

Zespół Fizyka-kursy.pl


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: DLA RODZICÓW