facebook-icon tiktok-icon youtube-icon


Zadanie na rozwiązanie!

 

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem naszym projektem „Zadanie na rozwiązanie”. W tym tygodniu rozwiązaliśmy zadanie od Adriana z Politechniki Warszawskiej:  w zadaniu zamieściłem sporo opisu myślę, że dzięki temu zadanko teraz będzie zrozumiałe. Klikajcie lubię to, polecajcie nas znajomym - jeżeli to co robimy Wam się podoba.

Tworzymy dla Was edukację przyszłości, której nowy wymiar, mamy nadzieje, ułatwi Wam przyswajanie wiedzy w sposób przyjemny i szybki. Jak wiadomo, i zapewne pamiętacie, nauka czekogolwiek zawsze wydawała się długa. Na hasło "Musze się uczyć" , rozumiano - "Muszę sobie odmówić wielu przyjemności z całego dnia, czyli - nuda. 

My dziś próbujemy Wam pokazać jak szybko można się nauczyć, dzięki naszej metodzie, dzięki naszym kursom online. Nie raz przez godzinę można nauczyć się zagadnienia omawianego przez cały semestr! A reszta czasu zostaje Ci już na same przyjemności:)

 

Poniżej obliczone zadanko o następującej treści: 

Oblicz  pod jakim kątem pilot powinien widzieć cel, aby trafiła w niego bomba. Wzoruj się na rysunku poniżej.

Komentarz do zadania: 

Na  osi  Y  ciało  porusza  się ruchem jednostajnie przyspieszonym,  a  wzór  w  ruchu  jednostajnie przyspieszonym, w którym jest szybkość, została przedstawiony na zdjęciu.

We  wzorze  na  szybkość  Vy  nie  znamy  czasu. Musimy  teraz  to  obliczyć.  Na  rysunku  jest zaznaczona wysokość H. Bez powodu nie została ona podana, trzeba to teraz wykorzystać.

kinematyka2

kinematyka22

Po więcej zadań z kinematyki zapraszamy na http://fizyka-kursy.pl/kurs/kinematyka-poziom-studencki Tutaj znajdziecie zadania ze  studiów

http://fizyka-kursy.pl/kurs/kinematyka-i-ruch-po-okregu-poziom-rozszerzony  matura poziom rozszerzony 

A podstawowe informacje o kinematyce znajdziecie pod linkiem: http://fizyka-kursy.pl/kurs/kinematyka-i-ruch-po-okregu-poziom-podstawowy 

Zapraszamy i życzymy owocnej zabawy i nauki!

 


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: ZADANIA Z FIZYKI