facebook-icon twitter-icon youtube-icon


DZIEŃ DZIECKA

Dzisiejszy wpis poświęcony został dzieciom, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. 1 czerwca to chyba ulubiona data dzieci, to przecież ich święto! Z tej okazji otrzymują one wiele prezentów. Organizowane są również specjalne atrakcje w przedszkolach, szkołach i nawet w galeriach handlowych.

Nie zawsze rodzice wiedzą co kupić swojej pociesze. My wychodzimy dziś z pewną propozycją. A jak my coś proponujemy to musi to być związane z nauką, ale jaką! Nauka przez zabawę, tylko i wyłącznie! Wiecie, że matematyka towarzyszy nam już od niemowlęctwa?

                                         newborn-baby-990691__340

Człowiek rodzi się z naturalną umiejętnością nauki matematyki, rozumienia jej. Wiecie, że taki malutki człowieczek posiada zdolność sortowania? Na przykład rozróżniając osoby go otaczające. Zna poprawną kolejność układania zdarzeń - wie, że po kąpieli następuje wycieranie ręcznikiem, po założeniu skarpetki zakładamy bucik, itp.

Wiadomym jest, że trening matematyczny małych dzieci niesie ze sobą niezliczone korzyści w przyszłości. 

Dosyć z bezmyślnym wkuwaniem regułek, czy gotowych sposobów rozwiązywania zadań. Nauczmy dzieci logicznego myśłenia! 

                                          learn-2387228__340_1

Nauka na pamięć to chyba najgorszy sposób, by się czegoś nauczyć - nabyć nową umiejętność To dzięki praktyce potrafimy dobrze odnaleźć się w danej sytuacji. Matematyka może okazać się prosta i przyjemna! Trzeba tylko stosować dobrze dobrane metody nauczania. A taką najprostrzą jest pochwała i motywowanie do dalszej pracy. Pokaż dziecku, że osiąga sukces, staje się coraz mądrzejsze.

Matematyka musi kojarzyć się od samego początku z pasją, z odkrywaniem nieznanego. Tak ważne jest podejście nas - dorosłych, by od początku zaszczepić w dziecku chęć nauki - a raczej zabawy!

Nie potrzebne wówczas będą korepetycje z matematyki, choć nie mylmy korepetycji jako pomoc słabszym uczniom, a jako narzędzie do poznawania WIĘCEJ. 

Świetnym tego typu narzędziem jest komputer z dostępem do internetu. 

                                          children-593313__340

Daje to możliwość szybkiego wyszukiwania informacji, korzystania z programów do nauki, gier edukacyjnych! Oczywiście, że dzieci uwielbiają grać w gry komputerowe, więc dlaczego nie poszukać im takich, które rozwiną ich umiejętności matematyczne? To wspaniały prezent na Dzień Dziecka!

Nauka musi być przyjemnością, a nie niemiłym obowiązkiem. 

Na koniec zagadka dla Twojego dziecka:) A ty znasz odpowiedź?

       puzzle-3660898__340

Sponsorem wpisu jest strona www.fizyka-kursy.pl portal z korepetycjami online dla maturzystów i studentów, wykorzystujący metody szybkiego uczenia się.


Brak powiązanych wpisów.


Kategoria: POZOSTAŁE